Dağıtım Ağımız

Değerli Yazarlarımız ve Okurlarımız,

Yayımladığımız kitaplarımızın okurlara ulaşması 3 türlüdür. Şöyle ki:

1- Antlaşmalı olduğumuz kitapçılar aracılığıyla.

Sözleşme imzalayıp iş birliğinde bulunduğumuz kitabevleri aracılığıyla kitaplar okurlara ulaştırılır. Bu kurumlar ile doğrudan bağlantımız olduğu için tüm süreçte sorumluluğu üstlenebilmekte, yaşanabilecek aksiliklerde birebir kurumlarla görüşerek çözümü sağlayabilmekteyiz. Bu kurumlar aşağıda gösterilmiştir. Bunlar arasından Amazon ile yeni sözleşme imzaladığımızı ve kitaplarımızın sisteme eklenme sürecinin sürdüğünü bildirmek isteriz. İlerleyen aylarda yeni kurumlarla da bu ağı güçlendirme çalışmalarımız sürecektir.

          

2- Dağıtımcı aracılığıyla.

İkinci yöntem olarak da kitaplarımız dağıtımcı firma aracılığıyla faaliyet gösteren çeşitli kitabevlerinde satılır. Bu bağlamda Kida Dağıtım A.Ş firması kitaplarımızdan kendi stoğuna alımlar yaparak bir havuz oluşturur ve kendisiyle anlaşmalı olan başka kurumlara kitapları ulaştırır. Bu kurumlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır. Bu kitabevleri ile doğrudan bir bağımız olmadığı için kendi içlerinde yaşadıkları soruna müdahale edememekteyiz. Kitapların temin edilip okurlara ulaştırılmasında yaşanabilecek sorunlarda yayınevimiz yükümlülük üstlenememektedir. Çünkü bu kurumlara kitapları biz değil, dağıtımcı ulaştırmaktadır. Örneğin KitapYurdu, kendisine gelen bir siparişi okura ulaştırmak için bize değil, Kida Dağıtım’a başvurmakta ve kendi içlerindeki işleyişte bizim dışarıdan müdahalemiz doğal olarak bulunmamaktadır.

 

 

     

3- Fizikî kitabevi mağazalarının isteği doğrultusunda.

Yeni çıkan her kitabın doğrudan fizikî mağazalarda sergilenmesi hem pratik hem de teorik olarak mümkün olmadığından ilgili kitabevi ya da kırtasiyenin yayınevimizle veya dağıtımcıyla iletişime geçerek istemesi (talep etmesi) doğrultusunda söz konusu kuruma kitaplar gönderilmekte olup onlar da kendi kanallarıyla okurlara ulaştırmaktadırlar.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön